קבל הצעת מחיר מהירה ובחינם!

חשיבה מחוץ לקופסא

לפעמים הדרך היחידה לפתור בעיה או להתגבר על מכשול היא לחשוב בדרך יצירתית, ניתן לקרוא או לצפות בוידאו בתחתית הדף

הדרך הטובה ביותר להמחיש זאת היא על ידי דוגמאות אישיות שלנו

כאשר פתחנו את פורטל העיר באר שבע חפשנו דרך אפקטיבית להביא את האתר למודעות התושבים.

הפרסום בעיתונים, דיוור ושלטי חוצות היה מאוד יקר וגם שגרתי מדי, כדי למשוך תשומת לב צריך לעשות משהו חדש, משהו שעוד לא עשו לפני...

ולכן חשבתי על פתרון יצרתי , פרסום על מוניות ובחינם

בשנת 2004 היינו הראשונים לפרסם על מוניות וזמן קצר לאחר מכן קמו כמה חברות שהתמחו בפרסום על מוניות, כמובן שהטרנד כמו כל טרנד חולף, ומה שחשוב כדי להצליח בטרנדים זה להיות הראשון.

החברים והסובבים אותי אמרו לי שזה לא יצליח, שבעלי המוניות ירצו הרבה כסף ועוד כל מיני סיבות למה זה לא יעבוד.

הרעיון היה מאוד פשוט, תמורת רכישת כמות נסיעות מראש נקבל פרסום על המוניות ואכן היה מאוד פשוט לסגור את העסקה עם תחנת המוניות, העסקים שלהם מכרנו את שוברי הנסיעה בעצם מימנו את הפרסום שלנו .

הפרסום היה חדשני, ייחודי ולא פחות חשוב בחינם.

למה לבעלי העסקים היה שווה לרכוש שובר נסיעה ?
אני אתן עוד דוגמא, נניח מספרה, תמיד עושים ללקוחות הנחות בדרך כלל של 10% , לקוחה שעשתה תספורת ופאן משלמת כ 250 ₪, שווי ההנחה 25 ₪, לבעל העסק שווה לתת לה שובר שעלה לו רק 15 ₪ ועוד כהוצאה מוכרת שעליה הוא גם קבל את המע"מ בחזרה, אבל החיסכון כאן הוא ממש לא הדבר העיקרי.

חוויית הקנייה של הלקוחה שנמשכת את הגיעה לבית היא הפלוס העיקרי, הלקוחה שהוציאה עבור תספורת או קניות 250 ₪ תחזור לבית באוטובוס ולא במונית כי היא תרצה לחסוך כסף, לא הכי כיף לנסוע באוטובוס, היא תגיע לבית מזיעה ועייפה כאשר כל חוויית הקנייה נשכחה ממנה כליל, אך במקום זאת עכשיו היא מגיע ישירות עד לבית במונית ספיישל, עכשיו היא תספר לכל החברים איזה כיף היה במספרה, התספורת הייתה מאלפת , השירות מעולה ואפילו שילמו לי על מונית ספיישל עד לבית.

כמובן שעל הכרטיס עצמו גם עשינו פרסום של הפורטל ובאינטרנט פרסמנו את תחנת המוניות שגדלה באופן מהיר.

אז מה צריך לעשות כדי לחשוב מחוץ לקופסא ?

דרך טובה למצוא רעיונות חדשים ומקוריים היא לראות מה עושים עסקים בתחומים שונים לחלוטין משלכם ולמצוא איך ליישם את אותם שיטות עבודה אצלכם בעסק.

שהשתחררתי מהצבא התחלתי לעבוד בעסק המשפחתי, רשת מכבסות סוקלין בבאר שבע, העבודה העיקרית הייתה כביסת מפות לאולמות אירועים, באחד הערבים הלכתי להשכיר סרט בחנות הוידאו השכונתית ופתאום חשבתי לעצמי.... הם כמעט ולא מוכרים סרטים אלא משכירים ואז עלה לי הרעיון להשכיר מפות, מכיוון שעלות מפה היא מאוד יקרה ובגלל זה האולמות היו רוכשים עד 2 סטים של צבעים לכל האולם.
אם אנחנו במכבסה ממנים את המפות ורוכשים כל מיני צבעים, האולם יכול לשדרג את עצמו בלי להוציא סכומי כסף נכבדים ועל ההשכרה היינו מרווחים יותר כסף מאשר על הכביסה, תוך זמן קצר התחלנו לעבוד כמעט עם כל האולמות בעיר.

באופן אישי את הרעיונות הכי טובים אני מקבל תוך כדי קריאת ספר ונסיעה ברכב, שאני רוצה לפתח רעיון אני יוצא להליכה לילית באוויר הטוב, אין כמו להוציא את הראש להתאווררות.

הרבה עסקים מתחומים מגוונים שהיו מוכרים דברים הבינו שכדי למשוך יותר לקוחות ולשמור עליהם לאורך זמן ממושך יותר יש לעבור לשיטת ההשכרה הכוללת גם תחזוקה חודשית.

כאשר אתם חושבים מחוץ לקופסא את יכולים למצוא פתרונות לבעיות מגוונות.

נתראה בטיפ הבא...

 

.

 

פרסום ראשון :05/09/2012 11:16:47
עדכון אחרון :24/09/2019 10:47:44
עדכונים אחרונים
מבצעי שיווק וקידום חדשים!
כל מה שהעסק שלך צריך במרחק של קליק!
לידים איכותיים, פרסום בגוגל, שיווק בפייסבוק ועוד...