קבל הצעת מחיר מהירה ובחינם!

איך לבחור מארח אתרים מתאים ? מדריך אחסון אתרים

אתם בעיצומו של בניית אתר אינטרנט, השאלה שצריכה עכשיו להעסיק אתכם היא איפה לאחסן את האתר ?

 הלב של האתר והקידום בתוצאות גוגל נמצא באחסון ולכן אסור לכם להתפשר על איכות האחסון.

 

מושגי אחסון אתרים :

אחסון אתרים ( web hosting ) – שירות המאפשר גישה לאתרך וכלים לניהול ופרסום אתר האינטרנט של העסק.

שרת אינטרנט - מחשב אשר "מארח" את האתרים ולרוב מאוחסן בחוות שרתים. שרת הוא מחשב מאוד חזק ביחס למחשב פנטיום ביתי ומותאם לאחסון כמות רבה של אתרי אינטרנט.

Up time – נגישות השרתים ( % הזמן שהאתר נמצא זמין ברשת )
כאשר האתר אינו זמין – נקרא נפילת אתר או נפילת שרת.

שטח אחסון – כמות שטח הדיסק ב MB שהאתר תופס בשרת.

Traffic – תעבורה, "כמות" המידע שעובר ברשת האינטרנט. בזמן הגלישה אנו פותחים דפי אינטרנט ובעצם "מורידים" למחשב תמונות וידיאו וטקסט, המידע שאנחנו "מורידים" למחשב נקרא תעבורה. לדוגמא אנו צופים בדף שיש בו תמונה וטקסט אז סה"כ המשקל של אותו דף האינטרנט זו התעבורה שיצרנו.

*** מחיר אחסון אתר מושפע ממשקל האתר ומתעבורת הגולשים.

סיבות רבות לכישלון אתרי אינטרנט מתחיל באחסון האתר, אני אפרט :

בחירת ספק האחסון היא החלטה מאוד חשובה אשר תשפיע רבות על הצלחת האתר, מדריך אחסון זה ייתן לכם מידע וכלים חשובים לבחירת חברת אחסון אשר מתאימה לאתרכם. צריך להבין שבעקבות בעיות אחסון האתר מאבד מבקרים שכבר לא יחזרו...

1) נפילות שרת אינטרנט : בניתם את האתר הכי מדהים בעולם אבל באופן קבוע האתר לא זמין למבקרים, יש "נפילות" שרת, הכוונה היא שהאתר אינו זמין למבקרים והגולש רואה דף שגיאה במקום את האתר. מדוע יש נפילות שרת ? הסיבות העיקריות הן שרת לא איכותי, עומס אתרים על שרת אחד ובמקרים מאוד נדירים בעיות בחוות השרתים.

2) האתר "עולה לאט" : האתר זמין אך הגלישה בו איטית בטירוף, דפי האתר נפתחים מאוד לאט, יש לי הרגשה שהגולשים יפסיקו לבקר באתרכם. סיבות לגלישה איטית :

• האתר מאוחסן על מחשב ביתי פשוט במקום על שרת.
• האתר מאוחסן על שרת בבית או עסק פרטי ולא בחוות שרתים מקצועית, בחוות שרתים יש רוחב פס מאוד גדול ובדרך כלל הם מחוברים בסיב אופטי לצומת הראשית של האינטרנט במדינת ישראל.
בניית אתר לא נכונה כתוצאה מתכנות "לקוי" אשר "תוקע" את האתר או כתוצאה ממשקל דף בודד אשר גדול מהסטנדרט המקובל ונגרם מאי הורדת משקל לתמונות וקבצי ווידיאו אשר נמצאים באתר והיו צריכים לעבור אופטימיזציה כבר בתהליך הקמת האתר או לחילופין באתרים בעלי מערכת ניהול תוכן צריכה להיות מערכת אופטימיזציה מובנת במודולים אשר משתמשים בקבצי תמונות ווידיאו.
• סיבה שלא תלויה באתר האינטרנט היא חבילת גלישה איטית כבר בבית הגולש גם מחשב ישן או פשוט מחשב עמוס שלא עבר פירמוט כבר הרבה זמן..
• *** מנוע החיפוש גוגל אינו אוהב אתרים איטיים ונפילות שרת ולכן הוא מעניש אותם במיקום בתוצאות החיפוש.

3) איכות ושירות חברות האחסון : חברת אחסון מקצועית נותנת שירות לקוחות בכל ימי השבוע ודואגת להיות זמינה גם בשישי שבת למקרה של נפילת אתר. שירותי גיבוי הם לא בגדר המלצה אלא חובה, מה תעשו עם השרת קרס לחלוטין ואין לכם גיבוי יומי שבועי או חודשי ? מהירות אתר וזמינות שרת ניתן לבדוק באתר alexa.com ורצוי מאוד לקבל זמינות של 99% , מהירות אתר נמדדת בהשוואה לאתרים אחרים בעולם. לפני שאתם "סוגרים" עם חברת אחסון תתקשרו ללקוחות של אותה חברה ותבדקו מתי הייתה נפילת שרת בפעם האחרונה ? כמה זמן לקח לחברה להחזיר את האתר לרשת ? ואיך שירות הלקוחות מבחינת זמינות, מקצועיות ואדיבות. דבר נוסף וחשוב תגלשו באתרי הלקוחות ותראו האם הגלישה מהירה.

4) אחסון שיתופי - שרת אחד והרבה לקוחות שונים זו הבעיה של כל האתרים הקטנים והבינוניים שנאלצים עקב מגבלות תקציב להתחלק עם שאר האתרים בשטח האחסון על השרת. מכיוון שכל לקוח ( אתר ) מקבל הקצאת שטח ויד חופשית לעלות תכנות אתר וקבצים ללא בקרה יש הרבה מאוד נפילות שרת ואיטיות גלישה בכל האתרים והגורם לכך יכול לבוא מאתר בודד שמשפיע על כולם.

5) אתר מאובטח - רוב האתרים והשרתים בארץ אינם מאובטחים וחשופים לאקרים שיכולים בדקות ספורות להוריד את האתר מרשת האינטרנט, הרבה ילדים משועממים פורצים לאתרי עסקים וגורמים נזק רב.

אחסון אתרים בישראל או אחסון בחו"ל ?

אחד השיקולים בבחירת מקום האחסון היא זיהוי קהל היעד של אתרך, תושבי ישראל או חו"ל ? אחסון על שרתים בחו"ל זולים יותר ונפחי האחסון והתעבורה המוקצים לבעל האתר גדולים יותר.
נניח כי רוב גולשי האתר הם מהארץ, זמן התגובה של שרת זהה בחו"ל תהיה איטית יותר ומניסיוני האישי יש בעיות תמיכה עקב הפרשי שעות ונוסיף לכך שחברות אחסון אתרים בחו"ל לא עובדים ביום ראשון.

זמינות אתר - מרבית חברות האחסון מבטיחות זמינות של 99%
( Up time 99% ) , חברות אחסון אשר מכבדות את עצמן יתקינו – מד זמינות ( מסופק ע"י חברה חיצונית ועובד 24 שעות ) שבו ניתן לראות מה אחוזי הזמינות האמיתי , לחיצה על אותו מד זמינות יעבור לאתר החברה הבודקת ושם ניתן לקבל נתוני מהירות אתר - הזמן שלוקח לאתר להיפתח בשלמותו ממדינות שונות בעולם, חשוב מאוד !

פלטפורמה – Unix או Windows , הבחירה תעשה בהתאם לשפה שבה פותח האתר, שרת Php – Unix , שרת Asp – Windows
HTML, FLASH וג'אווה סקריפט יכולים לעבוד ב – 2 הפלטפורמות.
שרתי UNIX נחשבים אמינים,מהירים והמחיר זול יחסית לשרתי windows
שרתי windows מתאימים בעיקר לחברות גדולות שלהם מערכות בסיסי נתונים פנים ארגוניות.

לוח הבקרה או בשם שהרוב מכירים, מערכת ניהול אתרים – באמצעות לוח זה אנו מעלים קבצים לאתר, בודקים סטטיסטיקות אתר - מס' גולשים, מאיזה אתרים הגיעו, שעות ימים ועוד. , מפנים כתובות אתר ודואר לניהול נכון.
הרבה חברות אחסון גובות כסף רב עבור שרותי הפניה ואופציות נוספות אשר אמורים לקבל בחינם באמצעות לוח הבקרה.
*** בשוק יש מס' לוחות בקרה, ההבדלים בניהם בעיקר בנוחות השימוש לצרכן.
*** לוחות הבקרה המובילים : Direct Admin, cpanel, plesk.

שירות – גורם מאוד חשוב, בתור בעל עסק אני בטוח שאתה רוצה לעסוק בבניית העסק שלך ולא בטיפול בבעיות טכניות של שרתים, בנוסף ישנן חברות שנותנות כתובת אינטרנט ( דומיין לאתר ) בחינם !

סוגי אחסון – אחסון שיתופי – ( Shared hosting ), מיועד לאתרים קטנים ובנונים, זול יחסית. חסרון – נמצאים עם עוד הרבה אתרים על אותו שרת ונתונים "לחסדי" אתרים אחרים, נניח כי ביום מסוים אתר א' זוכה לכמות עצומה של כניסות ואתר ב' יושב על אותו שרת, מהירות הגלישה באתר ב' תרד משמעותית ובאותו אופן, נפילת אתר א' משמע נפילת אתר ב'.הפתרון – בחברות רציניות יש הרבה הגבלות לגבי אופן העלאת קבצים לרשת וזאת כדי למנוע נפילות אתר.
זאת גם הסיבה שהרבה אתרים לוקחים שרת ייעודי, מאוד יקר ומתאים רק לאתרים עם הכנסות גבוהות.

מומלץ מאוד לאחסן את השרת הנ"ל בחוות שרתים מקצועית :

( קווי זהב, בזק, נטוויז'ן וכדומה ), שם תקבלו מהירות גבוהה יותר הודות לפס רחב שלא קיים בתשתית הביתית, השרת מאובטח 24 שעות ביממה ונמצא בחדר מקורה דבר המבטיח שימור טוב יותר ומינימום תקלות.בנוסף לכך מומלץ להשתמש בחברת תחזוקת שרתים, אתם תודו לי על העצה הזאת אם וכאשר האתר שלכם יחווה נפילת שרת.

בשנים 2004-2008 הייתה תופעה מדאיגה של ילדים אשר "מתחזים" לחברות אחסון רציניות ומקצועיות ונותנים מחירים לא הגיוניים.

השרתים שלהם חווים נפילות רבות במשך כל שעות היממה, חבר קרוב שלי הפסיד עסק משגשג באינטרנט בתחום המכירות, הלקוחות שלו כבר לא יחזרו !

דמיינו את הסיטואציה הבאה, נפילת שרת בזמן ש"מנהל" השרת נמצא ביום שגרתי בבית הספר, אתם מתקשרים ואין תשובה כי הוא בשיעור מלאכה ורק בערב הוא מגיע לחוות השרתים לאחר שלקח 3 אוטובוסים וקיבל אישור מההורים.

קל מאוד לזהות אתר המנוהל ע"י ילדים :
1) שגיאות כתיב מרובות
2) אין כתובת עסק פיזית
3) אין מס' טלפון קווי, רק סלולארי
4) תמיכה באמצעות ICQ ומסאנג'רים למיניהם
5) מחירים נמוכים משמעותית.


לסיום וסיכום, לאחסון אתר האינטרנט חלק לא מבוטל בהצלחתו וכמובן בהצלחת העסק שהוא מייצג היום כבר בניית אתר עצמאי נהייתה משנית וזאת מפני שרוב בעלי האתרים כבר מחפשים את "התוצאה", השורה התחתונה... כמה לידים איכותיים מקבל האתר... ולכן העדיפות היא להקמת אתרים בתוך פורטלים כאשר הפרסום כלול במחיר החודשי אשר כולל את מחיר אחסון האתר ולרוב גם אין דמי הקמה ראשוניים כפי שיש בבניית אתר עצמאי, אם עדיין אין לכם מיניסייט בתוך אתר מקודם תתחילו לחפש באינטרנט בניית אתרים בחינם.

נכתב על ידי אילן שוורץ – מקדם אתרים ועסקים באינטרנט

פרסום ראשון :03/04/2007 14:32:49
עדכון אחרון :24/09/2019 11:30:08
עדכונים אחרונים
מבצעי שיווק וקידום חדשים!
כל מה שהעסק שלך צריך במרחק של קליק!
לידים איכותיים, פרסום בגוגל, שיווק בפייסבוק ועוד...